System LECA BLOK

System Leca®BLOK składa się z wysokiej klasy materiałów keramzytowych, dzięki którym możemy wybudować każdą ścianę w domu. W jego skład wchodzą wszystkie elementy konstrukcyjne, takie jak pustaki, kanały wentylacyjne, kształtki nadprożowe itp.  Wszystkie elementy tego systemu wykonane są z ekologicznego, naturalnego

Czytaj więcej

Stropy TERIVA

Projektując dom, musimy zwrócić uwagę na rodzaj stropu, który chcemy zastosować. Nasz wybór musimy uzależnić od wielu czynników, takich jak np. ilość kondygnacji w domu czy obecność ścianek działowych na piętrach. Główną rolą stropu jest przeniesienie obciążeń na ściany nośne lub kolumny, a także usztywnienie

Czytaj więcej

Prefabrykaty betonowe

Prefabrykaty betonowe mogą być wytwarzane jako elementy betonowe lub żelbetowe. Do wytwarzania betonu prefabrykowanego oraz monolitycznego, wykorzystuje się cement, kruszywo, wodę i zbrojenie wykonane z prętów i siatek zbrojeniowych. Różne rozdaje betonu, będą nadawały różne właściwości prefabrykatom.

Czytaj więcej

Prefabrykaty z keramzytu

Keramzyt uzyskuje się w procesie wypalania gliny w piecach obrotowych. Glina podczas spiekania znacznie powiększa swoją objętość. W ten sposób powstaje materiał w kształcie okrągłych lub owalnych brył o zróżnicowanych frakcjach. Każda z porowatych wewnątrz „kulek” pokryta jest twardą osłoną ceramiczną.

Czytaj więcej

Prefabrykaty z żużlobetonu

Do produkcji wyrobów żużlobetonowych wykorzystuje się żużel paleniskowy. Żużel paleniskowy otrzymuje się jako odpad przy spalaniu węgla kamiennego i jest używany jako wypełnienie do stropów i stropodachów oraz jako kruszywo do betonów. Z żużlobetonu najczęściej wykonywane są pustaki ścienne i stropowe.

Czytaj więcej